Komunikat Ratownictwa Wodnego „DORAN”

Uprzejmie informujemy wszystkich naszych ratowników i sympatyków, że w sezonie 2021 po raz pierwszy od 40 lat nie pojawimy się na plażach Niechorza i Pogorzelicy.

Nie przystąpiliśmy do przetargu na usługi ratownicze, gdyż nie zaakceptowaliśmy warunków Urzędu Gminy.
Ze zrozumiałych względów nie podajemy szczegółów na forum publicznym lecz jedynie ogólne uwagi:
– w ostatnich sezonach mieliśmy najniższą stawkę za nasze usługi na Polskim Wybrzeżu, lecz staraliśmy się aby nasi ratownicy tego nie odczuli – jednak w poczuciu lojalności nie zerwaliśmy umowy licząc, że nowy przetarg pomoże rozwiązać te problemy;
– w warunkach nowego przetargu nie doceniono doświadczenia i wyszkolenia oraz ogromnego wkładu i zaangażowania naszych ratowników w niebezpiecznych akcjach (przypominam nagrania TVN z plaży przedstawione w ubiegłym sezonie w Faktach TVN);
– choć jak wspomniano nigdy nie mieliśmy wygórowanych oczekiwań finansowych wobec gminy jedynym kryterium jakie postawiono była cena, z czego skrzętnie skorzystały firmy z 2-3 letnim stażem głównie basenowym ;

– i wreszcie sprawa sprzętowa: obniżenie poprzeczki do mocy silników łodzi motorowych na 30 KM i określonych typów łodzi o znacznie niższych kosztach.

Z żalem stwierdzamy, że pomimo naszych uwag w trakcie postępowania przetargowego o dopuszczenie sprzętu o wszechstronnym zastosowaniu nie skorzystano z nich. Oczywiście z tych wszystkich uwarunkowań skorzystały nowe firmy o prawie zerowym wkładzie w polskie ratownictwo morskie łącząc swoje siły i obniżając znacznie swoje oczekiwania finansowe w kolejnym podejściu i tym samym wygrywając przetarg.
Nie kończymy naszej działalności, uważamy, że wyniki przetargu powinny gwarantować ratownikom godziwe wynagrodzenie oraz przyzwoite warunki pracy i wypoczynku.
Składamy podziękowania i wielki szacunek dla naszych ratowników za ogromne poświęcenie w akcjach ratowniczych i wkład pracy w funkcjonowanie Ratownictwa Wodnego „DORAN”
Pozdrawiamy naszych ratowników i sympatyków
Ratownictwo Wodne „DORAN” Paweł Dorantowicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *